Online İlişki Danışmanı

Yakın veya romantik ilişkilerinizde sorunlar yaşıyorsanız, online ilişki danışmanı sorunlarınızda yardımcı olabilir. İlişkinizde sorunlar yaşıyor veya bazı konularda karar vermekte zorlanıyorsanız, ilişki sorunlarınızı çözmenizde size yardımcı olabilir. Yaşadığınız sorunların kökeni karmaşık ve derin değilse, kısa süreli ilişki danışmanlığı hizmeti ile ilişkinize olumlu bir yön verebilirsiniz. 

Online İlişki Danışmanlığı Hangi Sorunlarda Kullanılabilir?

İlişki danışmanlarının hangi psikolojik problemler üzerinde çalıştıkları ve başvuran danışanlara destek verdiklerine bakacak olursak, çiftler arasında kronik hale gelmiş, çözümü zorlaşmış problemlerle çalıştıklarını görmekteyiz.

Bu problemler ilişkide sürekli olarak tekrar eden ve çiftlerin karşısına çıkan problemlerdir. Sorun yaşayan çiftlerin kendi çözüm yöntemleri ile değiştirilmesi oldukça güç olan ve çözmeye çalıştıkça başka problemlerin ortaya çıkmasına da neden olabilen ilişki sorunlarıdır bunlar.

Online İlişki Danışmanlığında Psikoterapi Yöntemleri

Online ilişki danışmanı sürekli tekrar eden bu tartışma ve çatışmaları bilimsel yöntemler kullanarak çözmeye çalışmaktadır. Çiftlerin yaşadıkları ilişki sorunlarının çözümünde etkili olan psikoterapi yaklaşımlarını kullanarak, psikoterapi süreci bittikten sonra da benzer veya farklı psikolojik sorunlarla karşılaşılması halinde kendinize yardım edebileceğiniz çözüm önerilerini size öğretmektedir.

Online ilişki danışmanı yüz yüze psikoterapi yoluyla görüşmeler yapabildiği gibi, internet üzerinden de online psikolojik danışmanlık yöntemi ile psikolojik destek hizmeti sunabilmektedir. İnternet üzerinden yapılan online görüşmelerin özelliği yoğun olduğunuz saatlerin dışında görüşme saatlerinizi istediğiniz gibi ayarlayabilmenizdir. İlişki danışmanının ofisine gitmeden olduğunuz yerden görüşmelerinizi yapıp, ilişki danışmanlığı hizmetinden yararlanabilirsiniz. 

Online İlişki Danışmanlığına Çift Olarak Katılmak Zorunlu mu?

Online ilişki danışmanlığı partnerinizle katılabileceğiniz bir hizmet olabildiği gibi, tek başınıza yararlanabileceğiniz de bir hizmettir. Yani eşiniz veya sevgiliniz sizinle birlikte seanslara gelmek istemese bile online ilişki danışmanı sorunlarınızda yardımcı olabilir.

İlişkilerinizde aşağıdaki sorunlara benzer olumsuzluklar yaşayıp, bu sorunların çözümünde kendi bulduğunuz veya çevrenizden aldığınız destekler yetersiz oluyorsa sunduğumuz ilişki danışmanlığı hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Online İlişki danışmanı aşağıdaki sorunlara ilişkin hizmet sunmaktadır:

  • Hemen hemen her gün tekrarlayan tartışmalar, fikir ayrılıkları
  • Eşiniz veya sevgilinizin sürekli eleştiride bulunması ve haklı konuma kendini çıkarması
  • Aldatma
  • Aile çevresinden ilişkinize yönelik gelen müdahaleler
  • Eşinizle aranızda duygusal kopukluk, duygusal paylaşımın oldukça sınırlı olması
  • İlişkide güvensizlik
  • İlişkinizle ilgili sürekli karamsar düşüncelerin varlığı
  • Eşinizle aranızda cinsel isteksizlik

Online İlişki Danışmanı Bireysel Seans Yapar mı?

Online ilişki danışmanı sorunlarınızda yardımcı olabilir. Bunun için tüm seansların çiftlerin katılımı şeklinde gerçekleştirilebilmesi mümkündür. Ancak bazı psikoterapi yaklaşımları çift terapisinde her zaman çiftleri bir arada görmez. Bazı seanslar bireysel seans şeklinde düzenlenir. Burada iki amaç vardır: Birincisi çatışması yüksek çiftlerin bireysel seanslarda kendilerini online ilişki danışmanına açmaları daha kolay olabilmektedir. İkincisi ise çiftin ilişki problemine eşlik eden bireysel problemler söz konusu ise, öncelikle bu sorunlarla da çalışılması önem arz etmektedir.

Sayfanın altında eşi veya sevgilisi ile ilişkilerinde sorun yaşayan takipçilerimizin gönderdiği sorular yer almaktadır. Bu sorulara bakarak benzer durumların sizin için de geçerli olup olmadığını değerlendirebilirsiniz.

Sizin de ilişkiniz hakkında merak ettiğiniz sorular varsa bize yazın, en yakın zamanda sorunuza cevap yazalım. Ayrıca youtube üzerinden de Psikolojik Danışman Kadir Burak Salimoğlu isimli kanalımızı takip edebilirsiniz.

Yorum yapın